Kurs Osiągania Celów

Zapoznałem sie i akceptuję Politykę prywatności

 

Kurs wyznaczania i osiągania celów

Dlaczego ludzie nie wyznaczają celów?

Jak dowodzą badania z Yale i Harvard Business School, tylko 3% ludzi spisuje swoje cele. 13% ludzi posiada cele niespisanie, a 87% wcale ich nie posiada. Z badań tych wynika, że te 3% ludzi spisujących swoje cele, miało więcej pieniędzy od 97% pozostałych! Ludzie ci zarabiali przeciętnie 10 razy więcej, niż grupa osób bez spisanych celów.

Czemu więc wszyscy nie wyznaczają swoich celów?

Jest kilka odpowiedzi na to pytanie. Pierwszą z nich, jest brak wiedzy. Wyznaczania celów nie uczą w żadnej szkole, choć powinien to być przedmiot obowiązkowy. Ludzie nie mają pojęcia, że trzeba wyznaczać swoje cele. Nie zdają sobie sprawy po co wyznaczać cele i jak to robić.

Drugą odpowiedzią to strach przed odrzuceniem, przed wyśmianiem przez innych ludzi. Jako dzieci mamy ambitne cele – chcemy zostać marynarzami, policjantami, strażakami. Jednak już w tym wieku, wyśmiewa się nas i nie traktuje tego poważnie. Dorastając, uczeni jesteśmy, żeby nie planować swojej przyszłości i nie mieć marzeń. W szkole karzą nam się uczyć, zamiast marzyć o niebieskich migdałach. W rezultacie, jako dorośli boimy się odrzucenia.

Kolejna to lęk przed porażką. Boimy się sytuacji, w której nie odniesiemy sukcesu, nie zrealizujemy celu. Strach ten paraliżuje nas i nie pozwala na wyznaczanie celów. Dlatego większość ludzi rezygnuje jeszcze przed podjęciem próby.

Istnieje też strach przed sukcesem. Boimy się zmian i wyjścia poza strefę komfortu. Podświadomie obawiamy się sytuacji, w której spełni się nasze marzenie i osiągniemy cel. Inny powód braku wyznaczania celów, to brak ambicji lub zbyt wielka ambicja. Osoba, która jest bezrobotna i chce w ciągu miesiąca stać się milionerem – wyznacza nierealny cel i podświadomie sama w niego nie wierzy.

Jak poradzić sobie z „przeciwnościami”?

Bardzo prosto. Trzeba stawić im czoło. Naucz się wyznaczania celów i tworzenia planów ich realizacji. Aby uniknąć lęku przed odrzuceniem, zachowaj swoje cele w tajemnicy. Możesz o nich opowiedzieć tyko zaufanej osobie, która rozumie wagę wyznaczania celów.

Pamiętaj też, że porażka jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Jeśli coś nie wyjdzie tak, jak zaplanowałeś, zmienisz plany i pójdziesz dalej. Jak mawiał Hery Ford: „Porażka to tylko szansa na mądrzejsze rozpoczęcie od nowa”. Zdobądź się na odwagę i wyjdź poza strefę komfortu. Wizualizuj efekt osiągnięcia celu i swoją radość z tego tytułu. Ustalaj racjonalne, i jednocześnie ambitne cele.

Zdecyduj czego chcesz

Większość ludzi nie ma pojęcia, czego chcą od życia. Nie wiedzą kim chcą być za 10 lat, co chcą robić, z kim i gdzie żyć... Dlatego już teraz zdecyduj, czego tak naprawdę chcesz od życia. Czego z głębi serca pożądasz? Zapisz to na papierze! Zrób to już teraz, gdy czytasz ten tekst i powróć do niego po wykonaniu zadania!

Problemem większości ludzi jest to, że nie wiedzą czego chcą od życia. Ustalając cele, zmuszasz się do określenia swojego życia i ustalenia kierunku w którym będziesz podążać. Dlatego musisz zdecydować, czego chcesz!

A jeśli nie wiem...

Zadawaj sobie nieustannie pytania i zapisuj odpowiedzi. Im więcej zadasz pytań i więcej uzyskasz odpowiedzi, tym dokładniejszy obejmiesz kierunek w swoim życiu. Znając odpowiedzi na pytania, będziesz mógł lepiej określić swoją misję życiową i cele. Pytania to klucze do Twojego umysłu i doskonałych wyników w każdej dziedzinie życia! Zadawaj pytania takie jak:

 •  Kim chcę być w życiu?
 •  Co chcę w życiu robić?
 •  Co lubię robić?
 •  W czym jestem naprawdę dobry?
 •  Za co inni mnie podziwiają?
 •  Za jakie czynności ludzie mnie cenią?
 •  Jakie rzeczy które robię, są najbardziej wartościowe?
 •  W czym jestem niezastąpiony?
 •  Wśród jakich ludzi powinienem się obracać?
 •  Jakich czynności powinienem wykonywać więcej?
 •  Jakie umiejętności są mi potrzebne? Jak mogę je opanować?
 •  Jakich informacji potrzebuję? Gdzie mogę je znaleźć?
 •  Jakich zasobów potrzebuję, aby stać się tym, kim chcę?
 •  Czy to jest najlepszy sposób na..., czy są inne, lepsze?
 •  Kto może mi w tym pomóc?
 •  Co powinno się stać, abym to osiągnął?

Więcej informacji o tym, jak wyznaczać cele, znajdziesz w darmowym kursie wyznaczania celów.
Jeśli jeszcze nie jesteś zapisany na kurs, zrób to teraz

Wpisz teraz swoje imię i adres e–mail, oraz zaznacz akceptację polityki prywatności.

zapisz się już teraz

Zapoznałem sie i akceptuję Politykę prywatności


Copyright © by Marcin Kijak Business Education